Ekspertiz Nedir?

  • Oto Ekspertiz Nedir?
    Oto Ekspertiz Nedir?

    Sürekli yeni modellerin piyasaya sürülüyor olması  ikinci el piyasasını da canlı tutar. Araçların kontrolünün yapıldığı Oto  Ekspertiz dükkanları son 5 yıldır ön plandadır. İkinci el araç alırken en  önemli konu oto  ekspertiz yapılmasıdır. Ekspertizi özetle  aracın her açıdan incelenmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu inceleme kapsamına  motor mekanik kontrolleri, araç içi ve dışı elektronik aksam incelemesi, kaporta  boya kontrolleri, mekanik alt kontroller, hasar kaydı ve yasal sorgulama ile  test sürüşü girmektedir. Bu kontrollere kısaca değinmeden önce aracın satın  alınmadan önce mutlaka tanınması gerektiğinin üzerinde durmak gerekir. Bu hem  güvenli bir sürüş hem de iyi bir alışveriş için önemlidir. Araçtaki arızalar  satın alınmadan önce bilinir ise bu sorunlar giderilebilir ve daha güvenli  sürüşe imkân tanınır. Ayrıca satıcının istediği ücret araçtaki sorunlar göz  önünde bulundurularak değerlendirilir. Bu nedenle ekspertizin kalitesi  önemlidir. İşinin ehli deneyimli ustalar tarafından yapılması gerekir.

  • Oto Ekspertiz Dış Kontrol Nedir?
  • Oto Ekspertiz İç Kontrol Nedir?
  • Oto Ekspertiz Motor Kontrolü Nedir?
  • Oto Ekspertiz Alt Kontrol Nedir?

Oto Ekspertiz Nasıl Açılır?

Sektör tecrübeniz varsa: Kendi oto ekspertiz dükkanınızı açabilirsiniz. Tabi açmadan önce TSE’nin çıkaracağı standardlar kapsamında açmanız doğru olacaktır. TSE Standardı şuan için hazır olmasa da sektörde bulunan firmalar ile istişare yapmanızda fayda olacaktır. Bu konuda EkspertizBurada.com olarak bizlerede danışabilirsiniz.

Sektörde tecrübem yok ama oto ekspertiz işini yapmak istiyorsanız: Sektörün önünün açık olduğunu düşünüyorsanız kurumsal firmaların bayilik sistemine girmenizi öneririz. Sıfırdan bir iş kurmak yerine, bayilik almak başarılı olma şansınızı arttırır. Her türlü açığınızı dolduracaklarınıza emin olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz açma konusunda bilgilendirme istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.